![]() |
#1
|
||||
|
||||
![]() Lange uitleg...
![]() De motor van mijn 1.3 uit 1986 loopt niet goed na de koude start. De eerste 2 seconden gaat het goed, daarna gaat de motor stoten en zwoegen. Door het gaspedaal iets in te trappen blijft het stoten maar zwoegt het minder ![]() Iets warmer (na zo'n 30 seconden) loopt de motor prima. Stationair warm is redelijk goed, behalve bij rijden in de file. Elke keer dat ik dan de koppeling intrap na weer een paar meter voort te kruipen daalt het toerental flink en heeft de motor het even moeilijk. Rijdt niet prettig. Ook constant rijden met een lage snelheid (20 - 30 km/h) in bijvoorbeeld 2 loopt niet lekker, stoot / bokt een beetje. Een garage heeft wat gesteld aan de carb in verband met de koude start die daarvoor nog beroerder ging. Maar het warme stationaire was daarvoor beter en inzakkende toerental bij intrappen koppeling had ik toen ook niet. De koude start gaat nu wel (iets) beter. Mijn conclusie (niet gehinderd door al te veel kennis) is dat de carburateur dus afgesteld moet worden. Maar is dat allemaal 1 actie (koud en warm) en kan elke garage dat? Ik kreeg al een hint dat de VW-dealer de enige is met de juiste spullen hiervoor, maar heb er moeite mee om dat te geloven.
__________________
Golf MK2 1.3 CL 5-bak 1986 Verkocht! |
#2
|
||||
|
||||
![]() klinkt als vacuum, alle slangetjes en voetpakking ff controleren!
en luchtmengsel schroef iets verdraaien.. dat ging bij van ellendig naar OK
__________________
Octavia Combi 1.6tdi - Daily ![]() 'Dark burgundy' Golf 2 1.9 tdi 161pk/366nm 1990 - Sold to Gijs. ![]() 'Calypso Green' Golf 2 1.8i GL 1990 - rear ended ? |
#3
|
|||
|
|||
![]() Inderdaad eerste stap in eigenlijk alle carb problemen is vacuum. Als er ook maar een klein scheurtje in een slangetje zit kan hij al heel beroerd lopen. Beste is om alle slangen te vervangen als ze niet te vertrouwen zijn en ook de voetpakking na te kijken.
Daarna heb je een goede basis voor het afstellen. Verzamel niet te veel hoop wanneer je naar een dealer gaat. Dit soort auto's is al lang geen specialiteit meer en met een beetje algemene kennis kan je het zelf beter. De koude start ventiel werkt in ieder geval. Die zorgt er voor dat hij de eerste seconden (afhankelijk van hoe oud het is) iets rijker loopt en goed kan starten. Als hij daarna niet zo lekker loopt, zou je kunnen denken aan een Choke die niet aan gaat... |
#4
|
||||
|
||||
![]() een koudstartventiel op een 1.3 2E3 carburateur? Dat wist ik niet...
Volgens mij zit er alleen een automatische choke op een 2E3 ![]() Als je auto op contact schakelt, 1 of 2maal het gas volledig intrapt en dan de motor start, wordt pas je choke ingeschakeld. Controleren is ook vrij simpel, doe dit (contact, pedaal tot op de bodem) en haal dan het filterdeksel van de filterbak. Dan moet je in de carburateur een klepje dicht zien zitten (een verkant klepje met afgeronde hoeken). Zit deze niet dicht, dan werkt je choke niet.
__________________
v40 d4 r-design 2014 Volvo 244 gl 1978 Volvo 780 Bertone 1987 Mini 1275 1977 Mini 1000 1987 |
#5
|
||||
|
||||
![]() [QUOTE=martiepartie]Volgens mij zit er alleen een automatische choke op een 2E3
![]() [QUOTE] Je bedoelt 2e2!
__________________
MK 1 gti 83 (project) |
#6
|
|||
|
|||
![]() Ok, ik heb alleen ervaring met een 2E2, maar die is niet zo heel veel anders. Als jij zegt dat ie die niet heeft, geloof ik je meteen.
Werkt de choke alleen als je het gas twee keer intrapt?? ik dacht dat die altijd werkte... |
#7
|
|||
|
|||
![]() Heeft 2E3 helemaal geen koude start aanrijking??
|
#8
|
||||
|
||||
![]() Ik weet het niet 100% zeker, maar volgens mij heeft de 2E3 het niet. De carb 'choked' niet direct als je niet het 'ritueel' uitvoert.
__________________
v40 d4 r-design 2014 Volvo 244 gl 1978 Volvo 780 Bertone 1987 Mini 1275 1977 Mini 1000 1987 |