View Single Post
  #16  
Old 13-07-2009, 09:18
desnelders's Avatar
desnelders desnelders is offline
VW Guru
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 967
Default

gisteren de eerste lange rit (400km) met de golf1 gedaan, en ik ga de wiellagers ook vervangen. redelijk hard rolgeluid op de snelweg en in bochten naar links vind ik dat hij rechtsvoor toch niet helemaal stabiel aanvoelt.

samen met de wiellagers worden ook de fusee kogels en stuurstang pinnen vervangen... tis een hobby

maar blijkbaar zijn wiellagers vooraan niet echt zelf te vervangen als je geen pers machine hebt, ik heb al wel eens op andere auto's de achterste vervangen maar nog nooit de voorste

edit: ik heb met de search deze uitleg gevonden van sjampoo uit 2004, doenbaar?

Quote:
Originally Posted by sjampoo
Bankschroef = handpers :-)

Maar goed: nee ik doe t ook niet zelf. Kut klusje (bij polo dan, daar moet complete voorpoten eronderuit, niet alleen de fusee).

Oude lager eruit tikken: Eerst binnenste deel van lager (incluus naaf) eruit persen (bankschroef), dan valt het lager kapot eruit.

Daarna met las-apparaat een las-rups leggen aan de binnenkant van de nog in de fusee vast zittende lagerschaal. Door de hitte zet de lagerschaal tijdelijk uit. ff laten afkoelen (krimpt) en eruit tikken.

Nieuwe erin persen: eerst ff fusee goed schoonmaken, lager aan buitenkant met vet in smeren (zit erbij in het doosje van SKF). Klem veer niet vergeten! Met oude lager-schaal de nieuwe in de fusee persen (tussen de bankschroef). Opletten dat je niet de oude er zover bij in drukt dat ie niet meer los komt.

Naaf ontdoen van binnenste oud lagerschaal; ff slijptol of bijtel gebruiken om de ring te 'slopen'

Klemveer aan de buitenkant zetten, en naaf erin persen. (wederom bankschroef)

1 keer zien + goed opletten = zelf doen!
Reply With Quote