View Single Post
  #7  
Old 31-08-2008, 17:03
tim_j's Avatar
tim_j tim_j is offline
Married to PC
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 3,485
Default

Quote:
Originally Posted by J_Fix
1.Nee geen verband tussen de verstralers in de gril en achter. De verstralers schakelen gewoon mee in met je grootlicht en achter mistlicht gaat via de aparte schakelaar in je dash.
2.Samen met dimlicht (of al bij stadslicht), moet ook voor de APK.

3.Heb je wel stroom op die schakelaar zodra je het licht aan zet? Originele kabelboom stekker of losse draden?

4.Er zitten 5 polen op de schakelaar. 1 voor massa, 1 voor input voor t licht in de schakelaar zelf (tesamen met de rest van je dash) en dan nog 1 voor input vanaf je zekeringkast en dan nog twee uitgaande polen, één voor ieder van de twee inschakel standen van de schakelaar. Het belangrijste voor jou is die input vanaf de zekeringkast.


1. oke, is dat uitgesloten.

2. MOET voor de APK? andere auto's hebben ook het groot/dim en stadslicht in 1 lamp verwerkt..

3. originele (witte) stekker. ik heb alle draden gemeten zonder schakelaar
geeftniks aan stroom.
ik heb voor de vergelijking de achterruitverwarminsstekker gemeten
(zonder schakelaar)
en die geeft wel 12V op het contact)
de mistlicht geeft helemaal niks.

4. ik haal voor de zekerheid ook een andere schakelaar op de sloop.
ik heb toevallig 2 schakelaars voor het mistlicht, een met 1 stand en de ander met 2 standen. (??) beide schakelaars doen niks.
bruin is dan massa, wat zijn dan de andere kleuren?
Reply With Quote