
13-06-2006, 11:46
|
 |
Postwhore
|
|
Join Date: May 2004
Posts: 1,132
|
|
Volkswagen wil langere werkweek
Telegraaf.nl
HANNOVER - De Duitse autofabrikant Volkswagen (VW) wil dat zijn personeel langer gaat werken zonder dat daar extra loon tegenover staat. Het concern hoopt daarmee de productiviteit te verhogen en efficiënter te gaan werken in Duitsland.
De werknemers van VW in de zes West-Duitse fabrieken werken nu nog overwegend 28,8 uur per week. Dat moeten er 35 uur worden, zo maakte het concern maandag duidelijk in gesprekken met de vakbond IG Metall.
VW zint al langer op maatregelen in Duitsland. In februari liet topman Bernd Pischetsrieder weten dat er 20.000 banen op de tocht staan. Begin mei riep het concern IG Metall op om te gaan onderhandelen over kostenbesparingen. Beide partijen sloten in november 2004 nog een akkoord dat de werkgelegenheid van de ruim 100.000 werknemers tot 2012 garandeert.
VW verklaarde maandag dit akkoord niet te willen breken. Personeelsdirecteur Horst Neumann zei wel dat het „zeer moeilijk“ wordt om vast te houden aan het aantal van 100.000 werknemers in West-Duitsland.
__________________
Brazen
;ww aandurven, tarten; ~it out er zich brutaal doorheen slaan, stijf en strak volhouden
|