doet je brandstofmeter het nog?
beide worden namelijk gevoed door die spanningsregelaar achterop de tellerunit (dat zwarte blokje met 3 pootjes). als die geen 10V meer levert, vallen zowel brandstofmeter als temperatuurmeter uit.
als je benzinemeter het wel nog goed, en de temperatuurmeter niet, dan is er waarschijnlijk kabelbreuk (kabelboom of die folie van je tellerunit) of je temperatuurmetertje zelf is kapot. dit kan je vlot testen.
als je die kartonplaat onder je dashboard weghaalt, moet je normaal het dashboard zien zitten.
je zou daar kunnen meten of er wel 10V op één van je pinnen van de teller staat. de 2de pin moet iets minder hebben (4-9V afhankelijk van de temperatuur). meet je daar niks, is je metertje kapot, meet je daar 10V, is de kabelboom in de auto kapot.
je kan dan aan je stekkers gaan meten van je dashboard:
als je 2 connectors hebt, zit deze op de witte connector, 2de pinnetje van rechts te beginnen, kant van het glas
op deze foto is dat het zichtbare contact rechts op de foto, de 2de ervan, waar die bult is in de behuizing van die connector (als je van de 8 van de toerenteller loodrecht naar beneden gaat, die pin)

__________________
Daily drivers: Toyota prius 3 - Ford P100 1.8TD
Oldtimers: Golf2 1.6D '91 - Ford Capri 2.0V6 '79, 3.0V6 '79 - Sierra XR4i 2.8iV6 '83 - Audi 80 Avant 2.6V6 '93
http://www.fordcapri.be