View Single Post
  #33  
Old 15-07-2012, 11:47
heinz74's Avatar
heinz74 heinz74 is offline
Postwhore
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 1,365
Default

Quote:
Originally Posted by Barn171
tijd voor verduidelijking geloof ik;

De golf 1 was vanaf maart '82 in ieder uitvoering optioneel met een turbo diesel blok leverbaar, de code van dat blok is inderdaad CY en daar zat standaard de 4+E bak met code FF achter.
Een golf met td blok hoort op kenteken eerst de uitvoering te hebben staan en daarna diesel turbo, dus bij een GTD staat er GT diesel turbo, bij een GL staat er GL diesel turbo, bij een CL staat er CL diesel turbo, bij een... enz. wanneer de wagen ingevoerd is, wordt met die naam vaak gerommeld omdat de volgorde niet logisch is.
De uitvoeringen staan in modeljaar 83/84 op kenteken vaker anders dan de wagen omdat vw toen van allerlei "actie pakketten" heeft verzonnen om van de laatste mk 1's af te geraken sinds de golf 2 al voor de deur stond. Deze actie pakketten hadden als basis een simpelere uitvoering die ook op kenteken zo bleven staan. De GX was inderdaad zo'n pakket, maar die staan origineel allemaal als CL op kenteken, de GTS, de scorpion, de MX, de SC en de LX staan weer allemaal als C op kenteken. En zo zijn er nog een aantal van dat soort uitzonderingen.
Het enige waar aan je de uitvoering dan betrouwbaar kunt herleiden is de sticker in de koffer. Die heeft dan een letter in het type nummer staan en bij de optie lijst staat ook een code, van LX en GX kan ik die wel eens opzoeken als jullie willen.


golf 1 C is nooit verkrijgbaar geweest als turbo diesel,en ook is er de Lx uivoering geweest met het turbo blok ,dan stond het in de gril met een apart turbodiesel logo ..Lx was grotendeels een Gx ,maar dan zonder chromen lijsten en ruitpezen..
koplampsproeiers ,stalen schuifdak waren altijd opties..
dit alles word nog onoverzichtelijker door verschillen in afzetmarkt..en invoer vanuit andere landen ,bijv de Pirelli uitvoeringen of 4 deurs GTi's die hier nooit geleverd zijn ..ook de Eu Rabbit Gti die in DE er nooit was ,of de Stayer uitvoeringen etc etc ..
soms maakte een striping en een andere kleur bekleding al een ander golfje ..
maar de Golf van de TS is toch gewoon een 4 deurs Gl met Turbo dieselblok.,niet meer niet minder...
Reply With Quote