Volksforum.com

Volksforum.com (https://www.volksforum.com/forum/index.php)
-   Golf en Jetta MK I (https://www.volksforum.com/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   1.6td met tik. (https://www.volksforum.com/forum/showthread.php?t=77321)

SMORRIE 06-11-2010 11:49

1.6td met tik.
 
Het blok liep als een zonnetje in een mk2, zonder bijgeluiden.
In mijn mk1 gehangen en de distributie (uiteraard) vernieuwd.
Motor loopt netjes, is redelijk pittig, turbo fluit vrolijk.
Nu zit er een tikkend geluid in +- 8 sec. en dan weer anderhalve sec. niet.
De garage: "niet de kleppen".
Een oude baggermachinist: "niet de pomp".
Een dieselspecialist: "er zal iets aangedraaid moeten worden bij de distributie".

IK WORD GEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Iemand in de buurt van Papendrecht?

bas. 06-11-2010 23:00

is het niet een distributie riem die net te groot is?

Johan1982MK1 07-11-2010 20:59

Kleppen misschien niet, maar de klepstoters dan?? Een mk2 heeft hydrostoters, en als het blok al even heeft gelegen kunnen ze wel eens tikken/ of gewoon stuk zijn..

SMORRIE 08-11-2010 00:18

Quote:
Originally Posted by Johan1982MK1
Kleppen misschien niet, maar de klepstoters dan?? Een mk2 heeft hydrostoters, en als het blok al even heeft gelegen kunnen ze wel eens tikken/ of gewoon stuk zijn..

Ik ga morgen (oftewel straks) langs een andere diesel-specialist en laat de uitkomst wel weten, bedankt.

storm 08-11-2010 09:50

td met tik
 
Quote:
Originally Posted by SMORRIE
Ik ga morgen (oftewel straks) langs een andere diesel-specialist en laat de uitkomst wel weten, bedankt.


Ben ook wel benieuwd, meestal hebik dat als er geen of te weinig olie in zit dan hoor je de kleppen wel goed. Maar je hebt aan de riem gezeten, dan zou ik het ook in die hoek zoeken. De spanrol goed aangedraaid? Krukasmoes vernieuwd, bedenk maar wat.
Gr

tim_j 09-11-2010 11:34

Staat de riem zeker weten op tijd? Spanrol goede richting op gespannen? Riem niet te strak?

SMORRIE 09-11-2010 19:28

Ik breng hem morgen of overmorgen even naar een VW-specialist om de distributie na te kijken, laat het wel weten....

SMORRIE 12-11-2010 11:19

Heb hem opgehaald, distributie stond inderdaad niet op tijd. Had het uitbesteed omdat ik het zelf te riskant vond en dan gebeurt dit alsnog! Was bij een garage die al ruim 40 jaar bestaat, dus... Was maar 6 tientjes en die ga ik natuurlijk wel verhalen. Gelukkig geen schade en hij loopt echt super netjes! Bedankt voor de reakties en als ik hem straks verlaagd heb, zal ik wel een foto posten van die roestbak!


All times are GMT +1. The time now is 10:34.

Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.