Volksforum.com

Volksforum.com (https://www.volksforum.com/forum/index.php)
-   Algemeen (https://www.volksforum.com/forum/forumdisplay.php?f=13)
-   -   hoe doppel-wobber getriebe te lezen (https://www.volksforum.com/forum/showthread.php?t=68153)

arie_gti 30-03-2010 07:26

hoe doppel-wobber getriebe te lezen
 
hallo,

ben meer informatie aan het zoeken over versnellingsbakken van mijn golf 2 en dan natuurlijk uitgekomen op de site van Dobbel-wopper.de en nu staat er in het rijtje van 1.gang tot 5.gang ook de kolom achse. maar nu vroeg ik me af hoe je nu de verhouding tov motor vergelijkt. want achse (as) is natuurlijk van invloed op het gedrag van de versnelling.

alvast bedankt!

Arne 30-03-2010 07:40

http://www.boosttown.com/gearbox_di..._calculator.php

Rekenhulpje :)

Kort gezegd moet je de ratio van de versnelling vermenigvuldigen met de 'achse' ofwel de eindtrap / final drive.

arie_gti 30-03-2010 09:30

Probeer een korte versnellingsbak te vinden voor mijn gti 16v kr, voor de sprintjes, niet voor topsnelheid.

Moet ik het zo zien dat de achse een tandwiel met de verhouding van de achse-kolom heeft. die aangedreven wordt door de versnellingen, die weer aangedreven worden door de as die uit de versnellingsbak steekt en in de motor gaat?

sciroccoGTII 30-03-2010 11:26

Dan raad ik je een 4 bak van een oude caddy aan of iedergeval het diff..deze hebben een hele hoge eindoverbrenging wat ideaal is. Code van zo`n bak is 5B. (zijn wel schaars)

VeeDubber 30-03-2010 11:30

Simpel uitgelegd:

(((Toerental motor / overbrengingsverhouding versnelling)/ overbrengingsverhouding differentieel) * omtrek wiel) * 3.6 = Voertuigsnelheid in km/h


All times are GMT +1. The time now is 05:50.

Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.