Volksforum.com

Volksforum.com (https://www.volksforum.com/forum/index.php)
-   Golf en Jetta MK II (https://www.volksforum.com/forum/forumdisplay.php?f=15)
-   -   Vraagjes VW Golf 2 Turbodiesel (https://www.volksforum.com/forum/showthread.php?t=130682)

Ilker 06-12-2014 21:24

Vraagjes VW Golf 2 Turbodiesel
 
Dag heren.
Ik zit met wat vragen die ik graag wou stellen.

Golfje is bij een monteur geweest voor een nieuwe koppeling (luk)
Deze nieuwe slipt helaas nog op koude motor.
Eens de bakolie goed warm is, slipt hij niet meer. bakolie is ververst geweest.
Wat voor raar symptoon is dit?

Ook heb ik een probleem nadat ik dus effe de topsnelheid wou weten van het 1V blokje, dat ik nu een moeilijkere koudestart heb als van te voren.
Hij blijft stotteren en onregelmatig lopen. Het klinkt niet als op 3 cilinders lopen, maar precies dat er lucht zit in de dieselleidingen?

Vooraleer ik de topsnelheid had getest, stotterde hij wel eens een 10sec op koude start, maar daarna was het over.
Maar nu blijft het Golfje diesel stotteren ongeacht welk temperatuur je zit.
Op 90graden (koelwater) zie ik soms een blauw rookwolkje ontsnappen met een plof(stotter)
Wat is dit?

Alvast een video, hoe de Golf stationair loopt.
Stond iets van 2uren stil nadat er 30km mee gereden was.

https://www.youtube.com/watch?v=3mFS2h3Vn1I

StefTurboDiesel 07-12-2014 14:11

Kan zijn dat je verstuivers het begeven hebben op die snelheid..
Hoe staat het met het onderhoud? Is dat lang geleden gebeurd?

Ilker 07-12-2014 14:21

Als je hulp nodig hebt, stuurt ineens niemand je..
Oliefilter is een 7maanden oud, olie moet ik telkens een bijvullen omdat ik overal wat lekkages heb. Dus leek me onnodig om ineens een filter te gaan hale terwijl ik telkens moet bijvullen.
Afspraak bij een garageboer gemaakt, die samen met mij alle bourages gaat vervangen.
Lekt aan de krukaskeerring enz..

Dieselfilter is in de zomer vervangen. Ik rij niet veel lange afstanden maar ik ben er elke dag mee weg.
Ik heb geen vuiligheid onder de oliedop ofzo.
ik heb voor de zekerheid alle retour slangetjes van de verstuiver vervangen, ook die van de pomp, geen resultaat.

Het blok wordt uit elkaar geschroeft, aangezien ik zowiezo een nieuwe koppakking wil. maakt mij niet uit of de huidige nog goed is. Ik heb deze moteur gekocht zonder de geschiedenis van te weten.
En het tunen is dan wat lastig..

gti_power 07-12-2014 22:56

kan ook de koppakking zijn,zoieso stalen pakken van een aaz en als je em wil gaan tunen arp bouten in de kop scheelt je een hoop ellende achteraf.

Ilker 08-12-2014 15:40

Moet de aaz pakking dan vast gemaakt worden met de waardes als een Golf 3?
Dezelfde nm's bedoel ik daarmee..
De garage zal niet blij zijn denk ik, want hij wou zelf een originele pakking kopen. en als ik dan afkom met een mk3 pakking in mijn handen, gaat die weer uitkafferen tegen mij dat ik die terug moet brengen en een 1.6td pakking moet kopen..
Op de buitenkant van het motorblok zie ik geen kvs lekkages.
Alleen wat zweet(olie) maar de kleppendekselpakking was al lek.
Daarmee dat we dus de moteur eruit zullen halen.
Dat we aan alle gekke plekken kunnen komen.

Ik mag mee helpen, om uit eindelijk 50% van zijn werk maar hoef te betalen.

tim_j 08-12-2014 16:02

ik zou toch zorgen dat er een stalen pakking in komt ;)

golfman 08-12-2014 17:04

is gelijk gti power zeg stalen koppaking zetten zeker als je in de toekomst gaat tunnen kunnen beter tegen turbodruk heb zelf een zitten

Ilker 08-12-2014 17:04

Quote:
Originally Posted by tim_j
ik zou toch zorgen dat er een stalen pakking in komt ;)

Komt voor mekaar, de pakking kan ik pas bestellen wanneer het blok open is.
De garage wilt eerst de dikte weten.
Dan zal ik een AAZ stalen pakking halen met 2 olie kanalen.

Ilker 08-12-2014 17:25

Quote:
Originally Posted by golfman
is gelijk gti power zeg stalen koppaking zetten zeker als je in de toekomst gaat tunnen kunnen beter tegen turbodruk heb zelf een zitten

Turbodruk is inderdaad lastig bij een diesel. Ik reed ruim 7maand met een dichtgedraaide wastegate (is een k14)
Het wordt de stalen pakking.
Ik wil de Golf toch wel zo lang mogelijk houden, met een getunede setup.
Intercooler zal er ook nog opgezet worden, en de turbodruk zal dan verlaagd worden naar 1.2-1.3bar.

Ilker 14-12-2014 16:42

Vraagje;
Hoe krijg ik de verstuivers eigenlijk los? Is er een soort routine waar je eerst moet beginnen?
Ik heb hier een oud blokje staan waarvan ik de verstuivers van wil gebruiken, en dat blok heeft geen pomp meer, dus dat is al beter om er aan te kunnen.
Sleutel 27 geprobeerd, draait iets wat los (paar milimeters) maar daarna doet de verstuiver niks meer. Volle kracht duwen, nope geen beweging uit die krengen.
Ook de gloeibougies zitten zo goed als vast. WD40 half leeggespoten en laten inwerken, niks..
Iemand een idee?

Polo1w 14-12-2014 17:27

Gloeibougies haal ik er het liefst uit bij loeihete motor.
Ga er altijd eerst flink mee planken.
In jou geval is dat lastig, meer een kwestie van geluk of ze afbreken.
Nu zullen die korte dingetjes van een 1.6 niet gauw knappen lijkt me.
Verstuivers gewoon vaak heen en weer draaien icm veel kruipolie.

Ilker 14-12-2014 18:45

Vermoeiend klusje :redface:
Ik wil ze voor de zekerheid eruit halen, want op de koude start rookt die veel blauw (zelfs met de startvervroeger) en dat gaat gepaard met veel stotteren.
Ik moet laatste tijd altijd met de vervroeger rondrijden, want als ik dan ergens stilsta met bedrijfstemperatuur, dan voel ik precies een cilinderoverslag (stotter) met een blauw pluimpje erbij als de vervroeger uit staat.
Ik dacht aan pissende verstuivers, maar ik heb geen dieselklop. Alleen onregelmatig stationair draaien.
Voel ik ook aan de prestaties dat er iets niet klopt.

Ik ben momenteel op de garagist aan het wachten voor een belletje, zodat ik dus met hem al die verdachte onderdelen los zal maken, en eventueel reinigen/vervangen.

Ook 2liter petroleum getankt, als test of het koudstarten beter ging gaan, maar helaas niks..

Jullie zijn allen bedankt voor de nodige tips!

Ilker 16-12-2014 15:07

En het is gelukt! Al de 4 verstuivers zijn los, en hebben geen schade opgelopen tijdens het los draaien.
Met een liter zweet :)

Vraagje; Mag ik ze in een bokaal leggen met petroleum? Dat ze iets wat zuiver worden, of moeten ze effectief in diesel gelegd worden tot dat ze klaar zijn voor montage?

gti_power 18-12-2014 23:32

Beste is opnieuw laten afpersen met andere nozzles,dan zijn ze ook schoon als je ze terug krijgt.Ik weet niet of DA-BRT hier op t forum nog doet dieselen voor anderen.Stuur hem eens een pb,hij heeft me toedertijd ook een dikke pomp gebouwd met hele dikke verstuivers.

Ilker 19-12-2014 13:06

Zal eens navragen in der loop van tijd. Merci voor de tip! :thumbup:
Het belangrijkste moet nog gebeuren, en dat is een verse aaz koppakking erin schroeven :) Ook de koppeling moet nagekeken worden, want die is 200kilometer oud, ja ja 200km. en die slipt al behoorlijk door met een iets te felle opengedraaide pomp.
Kan zijn dat er olie komt op het vliegwiel?? dat daardoor de koppeling slipt, want de garage had me al gewaarschuwd dat de krukaskeerringen aan de kant van de distributie en aan de bak stilletjes vervangen moesten worden.

RoyvD 19-12-2014 17:21

Goed, of jou blok diesel of olie lekt op het vliegwiel kan ik niet zien natuurlijk, weet wel dat hij behoorlijk slipt als er diesel op het vliegwiel komt. Heb het gehad met een lekke brandstof leiding.

Ilker 19-12-2014 19:33

Quote:
Originally Posted by RoyvD
Goed, of jou blok diesel of olie lekt op het vliegwiel kan ik niet zien natuurlijk, weet wel dat hij behoorlijk slipt als er diesel op het vliegwiel komt. Heb het gehad met een lekke brandstof leiding.

Alle flexibele leidingen van de verstuivers + pomp zijn een week geleden vervangen. sindsdien ondervind ik geen lekkage. de verstuivers lekken niet langs de buitenkant.

Kan zijndat er olie lekt bij de koppeling. want mijn versleten koppeling was van LUK en die hield het sinds aankoop van de auto al uit met een getunede setup. (Golf gekocht op Juni 2013) De nieuwe LUK is 200km oud en slipt al gemakkelijk door.
Onbegrijpelijk.


Starten verloop heel slecht als ie koud is: 2x voorgloeien circa 30sec per keer, zijn trage gloeibougies. Start van de eerste kick, en daarna begint alles te trillen. Motorblok volledig oncontroleerbaar stationair aan het werken. inspuitvervroeger ingeschakeld. blauw-wit-grijs achtige rook + schokkende uitlaat(zie ik aan de einddemper)
Na een minuutje of 2 gaat het iets beter, en schokt die eens na zoveel seconden pauze ertussen.
Denk toch wel dat die ná een kwartier stationair mooi loopt, maar eens ik dan de inspuitvervroeger uitschakel, begint dat stotteren weer. Pas als het koelwater richting 90graden gaat, loopt het blokje als een zonnetje :confused:

Ik hou jullie op de hoogte wanneer het blok open is.

Ilker 20-12-2014 14:01

https://www.youtube.com/watch?v=hHA4Sstnawo

dukerider 20-12-2014 14:39

Hoe is de staat en afstelling van de pomp eigenlijk ?
Heb je daar enig idee van ?

Ilker 20-12-2014 15:17

Quote:
Originally Posted by dukerider
Hoe is de staat en afstelling van de pomp eigenlijk ?
Heb je daar enig idee van ?

De afstelling (ofwel de timing) Staat op zijn originele stand (de garage had die op punt gezet). Want een 1v heeft normaal gezien geen paddestoel LDA pomp, en die heeft dus mijn JR pomp eruit gehaald, en die op de 1V er in gezet. Is al 7maand geleden.
De JR pomp heeft op mijn oud blok altijd goed gewerkt.

Wat ik er zelf aan heb gedaan is het zegelringetje van de verrijker eruit geklopt(heel voorzichtig gedaan) en dus meer diesel laten doorvloeien zodat ik iets meer power heb. Het sterwiel onder het boostpin heb ik iets wat verdraaid, maar die afstelling is al maanden geleden gebeurd.
Ook de LDA pin staat al maanden op zijn scherpe stand.
Voor de rest is er met de pomp niets gebeurd.

Er is wel iets goed nieuws.. De Golf word vandaag 15km gereden naar een garage die dus samen met mij morgen het blok zal open draaien.
Hij heeft de nieuwe krukaskeerringen en koppakking liggen.
Reserve verstuivers (die ik los had gedraaid van mijn oud blok) liggen ook al klaar. More update soon :thumbup:

golfman 20-12-2014 16:34

ilker ik denk dat het de verstuivers zijn heb dit ook gehad na mijn revisie hoop dat het opgelost raak dit problem.van jou ..success

Ilker 22-12-2014 13:01

Somr bad news.. cilkop is er af en we hadden dus gezien dat de kop serieuze scheur heeft tussen de voorkamers van de kleppen tussen de 2 middelste cilinders, vandaar. Ook zou dit te maken hebben met slechte verstuivers.
Gelukkig hebben wij hier een reserve kop liggen waarvan we minimale scheurtjes zien liggen tussen de kleppen.

Cilinder misfire noemt het, want de 3de cilinder op het blok is schoner dan de overige 3.

Ilker 22-12-2014 19:03

Wat foto's van de operatie.


Nieuwe krukaskeerring plaatsen.



Roest = duidelijk een rotte koppakking geweest, nooit iets van gemerkt.
Alleen soms dat ik om de maand een beetje moest bijvullen, wat ik dus normaal vond.



En dus de beschadigde kop, aan de hand van de foto kun je het niet zien.


Iets wat teleurgesteld.
Nu hebben wij een JP cilinderkop gebruikt, inlaatspruitstuk en uitlaatspruitstuk eraf, en de k14 + turbo spruitstukjes op de JP vast geschroefd.
Mocht ik dus daarna beschikken en morgen terug gaan om de garagist verder te helpen.
Ná deze herstelling heb ik het echt wel gehad met oude golfjes. Word verkocht omdat het een GTD Special is + zoals je ziet, de motor weer tiptop in orde is gemaakt. En een Special kom je niet dagelijks tegen in eik groene originele lak + de staat waar die zich in bevind.
Ik ben hoog geinteresseerd in de Mercedes 250D Turbo of 300D Turbo. W124 model.

StefTurboDiesel 22-12-2014 19:58

Das ist gut! :)
Kan ik geloven dat zo'n oude golf diesel een zwakke kop hebben, zeker als je gaat tunen.
Is die JP kop nog in goede staat?

Ilker 22-12-2014 20:07

Quote:
Originally Posted by StefTurboDiesel
Das ist gut! :)
Kan ik geloven dat zo'n oude golf diesel een zwakke kop hebben, zeker als je gaat tunen.
Is die JP kop nog in goede staat?

Jup, ik ben die nog last minute gaan ophalen bij een ander garageboer.
De culasse is goed zuiver gemaakt, en heeft totaal geen schade (buiten die minischeurtjes tussen de kleppen, wat elke kop heeft)
Een diesel hoef je niet te vlakken, wat elke garage dus een fabeltje noemt, als een diesel niet overhit is geweest. Meten = weten.

Ik had al een 1v kop gekocht, maar die is gebarsten waar de nozzle dus de inspuiting regelt (waar die brandplaatjes steken, onder die plaatjes is er een stuk metaal verdwenen van de kop zelf)
De JP heeft de hydrostoters en 2 olie kanalen, tenminste lijkt identiek als een 1v.

Morgen nog eventjes helpen met het vast draaien van de kopbouten, de keerring van de krukas moet nog vervangen worden. En tegen overmorgen zal het blok terug in de auto gezet worden.

Vince89 22-12-2014 23:41

Howla serieuze tegenslag, dit had ik ook niet verwacht.
Hoe is dit gebeurd? Ik bedoel, dit kan niet zomaar door de topsnelheid te testen,dat je al zulke brokken krijgt.

Ilker 23-12-2014 12:09

Heel slechte verstuivers is 1 van de oozaken.
De pakking was rot (te lang stil staan).
Heeft niks met hoge uitlaattemperaturen te maken.
De 2 wervelkamers zijn gescheurd en lopen door naar de kleppen.
Ook had ik gezien dat er aan tussen de kleppen, 2 scheurtjes begonnen te ontstaan.
Alle schroefjes weer afgesteld, denk toch wel dat de te hoge turbodruk er iets mee te maken had.
Weet het niet zeker.
Heb het blok sinds aankoop goed onderhouden, maar de koppakking was dus al heel lang rot.

reinder 1979 24-12-2014 19:06

Ilker welk type stalen koppakking heb je gebruikt? Ben namelijk ook hetzelfde van plan. Zonde dat je hem weg gaat doen, je hebt nu weer een fris blokje. Meer kan er nu niet tegen zitten. :thumbup:

Ilker 24-12-2014 20:30

Quote:
Originally Posted by reinder 1979
Ilker welk type stalen koppakking heb je gebruikt? Ben namelijk ook hetzelfde van plan. Zonde dat je hem weg gaat doen, je hebt nu weer een fris blokje. Meer kan er nu niet tegen zitten. :thumbup:

Ik zit behoorlijk te twijfelen wat ik zal doen.
Ik vertrouw het zaakje nog steeds niet, als ik met de turbodruk zal gaan spelen.
We zullen nog zien wat er nog van gaat komen.

Het merk van de koppakking is ene van Elring, en is 3 gaatjes dik.
ik weet niet of we nu iets verkeerds gedaan hebben, op een tamelijk nieuwe kop, een pakking van 3 dik gemonteerd..
De vorige pakking was ook 3 dik.

Ilker 27-12-2014 15:42

Ok! De moteur heeft gedraaid, en alles bleek in orde, totdat ik dus eventjes op de weg reed en de 5de versnelling wou doen, ging die nie meer op zijn 5de..
Bleek dat er zo'n klein plastic staafje die voor de 5 gang dient, stuk was.
Terug naar de garage gerede, even rondgebeld en in binnen geen tijd hadden we dat stukje gevonden..

Het enige nadeel wat de Golf nog doet, is stotteren/blauw rookje per stotter.
Dat probleem is dus nog altijd niet opgelost.
Ik moet volgens de garage even rijen met de andere nozzle''s.
En daarna zal hij dan de timing iets wat bijstellen.
Voor de rest kunnen wij niet veel doen.
Ik heb 4 andere nozzle's gebruikt die van mijn oud blok komen (JR verstuivers)

Vince89 27-12-2014 20:43

Dat is al 1 zorgen minder ;)
Probeer beetje met de pomptiming te spelen, zodat die iets wat beter loopt als ie koud is.

Ilker 27-12-2014 20:58

Quote:
Originally Posted by Vince89
Dat is al 1 zorgen minder ;)
Probeer beetje met de pomptiming te spelen, zodat die iets wat beter loopt als ie koud is.

Hij ging nog de timing controleren en bijstellen, want dat ding loopt als een pan met kokende eieren, en maar stotteren en stotteren bij een koude start.
400euro lichter en de turbodiesel kan hopelijk heel wat kilometers aan.
Spotprijsje omdat ik 3 dagen geholpen heb,krukaskeerringen vervangen aan de 2 kanten...

Er komt nog een fmic op, even uitzoeken waar ik die precies zal vast schroeven.
Waarschijnlijk helemaal onderaan (ik heb de fake G60 bumpers)
Efkes een plaatje hier en daar krom kloppen om die pas en klaar te krijgen.

Ohja ik heb nog 1 ding nodig, als jullie mij aub kunnen helpen?
Ik zoek nog een tellerunit, met 2 aansluitstekkers voor een GTD.
Mocht iemand ene liggen en die voor een 3 tal tientjes kan missen, laat het maar weten :thumbup:

Vince89 28-12-2014 21:48

Gecontroleerd of de dieselpomp van buitenaf lekt? Stinkt je motorruimte naar verse natte diesel?

jos_br 28-12-2014 22:25

Is deze motor al eerder open geweest? Ik vraag dit omdat er vanuit gegaan wordt dat de dikte van de koppakking klopt en niet de hoogte van de zuiger gecontroleerd is. Wanneer deze niet klopt, klopt de compressie ook niet en kun je voornoemde storingen krijgen.

Jos.

Ilker 29-12-2014 00:19

Quote:
Originally Posted by jos_br
Is deze motor al eerder open geweest? Ik vraag dit omdat er vanuit gegaan wordt dat de dikte van de koppakking klopt en niet de hoogte van de zuiger gecontroleerd is. Wanneer deze niet klopt, klopt de compressie ook niet en kun je voornoemde storingen krijgen.

Jos.


De garage heeft de pakking in de late avond er in gezet, ik was al thuis.
Dus dat heb ik niet gevraagd aan hem. Maar normaal gezien moet elke ervaren monteur dat controleren, of niet?
Want dit slecht starten was al eerder het geval. Is niet iets wat ná de pakking gebeurd is, maar veel eerder.
Ik heb geen lekke pomp, ik ruik/zie geen natte diesel sporen, ook heb ik het motorblok goed gewassen met ontvetter en water.
Motorruimte is zo droog als een kurk.
Ik vermoed dat de timing gewoon verkeerd zit.
De distributieriem is eruit geweest, maar er zijn geen poelies verzet.
Alhoewel ik een vermoeden heb dat de timing gewoon veels laat/vroeg zit.
Normaal horen ze op 0.95 te staan? Misschien dat we em op 1 zetten, en dan iets beter start als ie koud is? We zullen zien..

Ilker 08-01-2015 17:35

Vandaag nog de pomp iets wa bij te regelen door middel van via het distributietandwiel van de pomp los te maken. Zijn 2 boutjes van 13mm geloof ik die in de gaten van het tandwiel schuilen, en eentje kortbij de gashendel (ook een klein boutje)
Maar die pomp bougeert dus totaal niet. Ofwel was het verbeelding, ofwel leek het dat die iets wat bewoog.
Garage gebruikt geen speciaal afleesmetertje om dat ding op 0.95 in te stellen. Hij deed maar wat. Maar toen ik zei dat het op die manier moest, zei hij dat ie altijd op deze manier pompen afsteld.

Geen resultaat geboekt. Blijft nog steeds stotteren zowel warm als koude motor.
Tenzij ik met de inspuitvervroeger ingeschakeld door rij, loopt de motor iets mooier. Het rauw nagelen verdwijnt dan iets.

Ik heb petroleum getankt, geen resultaat als reiniginsmiddel.
Nu moet ik 30eu verspillen aan een Diesel Purge product. ofwel van wynns ofwel van liqui moly.
Maar dat durf ik niet te riskeren. Al dat vergooid geld terwijl dat misschien gewoon een ander oorzaak heeft. Ik ben al 400eu kwijt voor een paar pakkingetjes hier en daar.

Ilker 10-01-2015 17:28

Liqui moly van een vriend gekregen, heb dat zelf uitgeprobeerd.
Ik heb de motor iets wat warm laten draaien ( zeg maar 10minuutjes, was een koude start trouwens) En daarna heb ik de leidingen van de pomp los gemaakt en die in het Purge flesje gestoken. De auto gestart, stationair laten draaien met af en toe gassen.
Wat mij eerst opviel was het blauw roken die verdwenen was.
En het dieselklop was iets rustiger.
Flesje bijna leeg gepompt, overschot in de tank gedaan.
Motor stil gelegd en ná 5uren afkoelen weer gestart MET de vervroeger.
Bokt nog steeds. en rookt weer.
Damn ik begin het echt op te geven.

Polo1w 10-01-2015 21:36

Laat de pomp nu eens afstellen door iemand met een klokje. Of koop voor paar 10tjes zelf een klokje, en doe t zelf.
Pas dan kan je verder kijken.
Kijk ook eens echt of de distributie wel 100% op tijd is.

Polo1w 10-01-2015 21:39

En heb je de "nieuwe verstuivers" ook ff laten testen voor je ze monteerde? Kost weinig, maar dan weet je wel of je basis ok is.

Ilker 11-01-2015 15:03

Update!
De verstuivers lijken nog ok. en de distributie-timing ook.

Ik heb de leidingen eens goed bekeken waarna ik gezien had, dat er met de retourleiding iets niet klopte.
Er was een stuk bescherming van af ''gesneden'' precies.
Ik heb ze voorlopig met seconde lijm dicht gevuld.
Zie foto.
Ook heb ik een video gemaakt, hoe de Golf stationair draait als ie koud is.
Veel beter als van te voren. Jullie mogen oordelen.
Hij stottert en rookt nog een klein beetje blauw bij de eerste 15seconden ofzo. en daarna hoor je het blok mooi rond draaien. Geen cilinder overslag.



https://www.youtube.com/watch?v=tjzuNsFMYzs


All times are GMT +1. The time now is 09:44.

Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.