View Full Version : Choke probleem pierburg 2e2
Hoi :rolleyes:
Mijn vraag luidt als volgt:
Ik heb een mk2 golf 1.6 EZ met Pierburg 2e2 carburateur.
Bij een koude start springt hij direkt aan maar naar 5sec schakelt de shoke zicht uit. En dan begint de auto als een dikke tractor te lopen.
Volgensmij is er iets mis met de choke ?
Ik vermoed dat er iets niet goed functioneerd of geen contact maakt.
Reacties ;)
martiepartie
22-09-2008, 09:18
choke rijker afstellen is niet mogelijk, is tevens ook niet juist. Choke is dicht, en 'smoort' de inlaat.
Meestal is het een simpel huisje, met een ingaande/uitgaande slang voor het koelwater, met daarachter een heveltje voor de vlinderklep van de choke.
Als je dat hele huissie er af sloopt, dan kan je daar een kabel aan knopen, die je met een zelfgebeund steuntje vasthangt aan de carb. Veertje aan de andere kant van het heveltje (zodat deze zelf teruggaat) en voila!
Vervelende is wel dat je de chokehendel dan ook vast moet blijven houden zolang je deze ingeschakeld wilt hebben.
Dat is juist de bedoeling, zodat je hem zelf wat bij kunt regelen. En dan maak ik hem wel zo, dat hij blijft hangen en je hem zelf moet terug drukken, zodat je er niet de hele tijd aan hoeft te trekken :D
Ik meende dat de choke extra brandstof in het spruitstuk liet lopen, wat ik van andere carbs gewend ben namelijk. Bij 2e2 niet het geval dus.
Is er met de automatische choke niet een mogelijkheid om deze bij een koude start langer zn werk te laten doen, door de pulldowndoos af te stellen o.i.d. ?
ik dacht dat dit probleem aan de warmtewisselaar zou liggen?
Dacht dat de sensor die bij een bepaalde temperatuur de choke loslaat, en de motor op eigen kracht laat draaien.
ik zou denken dat deze "sensor" te vroeg de choke (extra brandstof) loslaat, en daarom rot gaat lopen.
Mja, bij koude start is hij nog koud, dus zal hij niet los laten lijkt mij.
Misschien dat er ergens een kabeltje slecht contact maakt o.i.d., hij doet dit nog niet zo lang namelijk. Voorheen bokte hij bij vochtig weer wel. Maar nu loopt hij koud als een trekker en bokt ie enorm.
Ik moet de choke activeren door het contact aan te zetten en even gas te geven.
de eerste 2 minuten gaat dat prima, totdat de warmtewisselaar de choke loslaat.
(of iets anders...)
Heb het namelijk ook 5 van de 10 keer, dan loopt ie 5 minuten schokkerig totdat die echt goed op temperatuur is. dan is er niks aan de hand.
bij mij was het erger, daarom heb ik even de gasklep etcetera even schoongespoten met remreiniger. hierop liep die stukken beter.
Ik vermoed dat er iets niet functioneerd, omdat hij dus start met choke en dan naar 5sec uit springt. En dan als een trekker gaat lopen.
martiepartie
07-10-2008, 08:44
De choke is een klep die je venturi afsluit. tevens wordt ook je stationairaanslag (van de carb) een stukje verhoogt, waardoor je toerental ook iets omhoog gaat.
Er wordt geen extra benzine in je spruitstuk oid gelaten, de inlaatluchtstroom wordt gesmoord (choke=verstikken).
Even over het probleem zelf;
de choke is bij deze carb (2E) een veer met waselement. Bij koude motor;
contact aan
Volledig gas tot op de bodem (1x)
motor starten
nu is de choke geactiveerd (klepje is helemaal dicht)
De choke;
afhankelijk van je koelwater temp wordt het klepje steeds verder opengetrokken, totdat de motor zo warm is dat het bimetaaltje in de choke de verbinding verbreekt en de choke helemaal open staat (geen invloed meer heeft).
Het chokehuisje is te verdraaien, waarmee je het open/dichtgaan van de choke kunt beinvloeden (je verandert dan de voorspanning van de veer in de choke).
Bij de 2e2 hoef je het gas niet tot de bodem te doen om de choke te activeren, dit gebeurt allemaal automatisch.. Bij een 1.3 moet je dus wel 1 of 2x je gas in trappen.
martiepartie
07-10-2008, 09:21
ahaa, Da's natuurlijk een 2E3. Foutje:) Dus een 2E2 is een nog groter onding dan de 2E3.....
1x gasintrappen is genoeg; de chokehevel kan alleen dichtklappen als je gasklep open staat (vanwege die stationairaanslag)
Als ik in mijn boekske kijk, staat volgensmij vermeld dat je bij een 1.6 geen gas hoeft in te trappen voor het starten en dat dit automatisch geregeld is. Dat is naar mijn weten enkel bij 1.05 en 1.3 van toepassing is.
martiepartie
07-10-2008, 09:53
dat bedoelde ik ook; mijn opmerking had betrekking tot de 2E3 Pierburg (1.3). Ik reageerde alleen op het gedeelte
Bij een 1.3 moet je dus wel 1 of 2x je gas in trappen.
Sorry voor de onduidelijkheid. :)
Sorry voor de onduidelijkheid. :)
Geeft niks joh :hug:
martiepartie
07-10-2008, 22:44
Up jij je advertentie elk uur? Elke keer sta je bij de nieuwste posts.
Mn monteur gaat aankomende week de bi-metaaltjes checken, de carburateur reinigen en de choke afstellen :)
Opgelost, veertje in het slakkenhuis die de shoke aan stuurt was kapot.
En de stationair regelaar werkte niet door een kapotte zekering.
Shoke gerepareerd met onderdelen van mn reserve carburateur.
Daarna de wagen aan de apparatuur gekoppeld en CO en stationair afgesteld.
Hij loopt nu werkelijk weer als nieuw, en shoked geweldig. Met het koude en vochtige weer van van ochtend liep hij super vloeiend zonder te bokken of andere gekheid.
Ik ben weer helemaal blij :)
Iemand een idee ik heb een gereviseerde 2e hij functioneert top.
echter alleen loop die 2.5 kilometer op de Choke en gaat er pas af als de Temperatuur meter in het midden staat.
iemand een idee
vBulletin v3.0.12, Copyright ©2000-2025, Jelsoft Enterprises Ltd.