View Full Version : Dikte MDF hoedenplank?
vw dennis
22-04-2006, 17:33
Ik heb laatst een setjes ovale speakers gehaald, en wil deze monteren in een MDF hoedenplank, Nou de vraag:
Wat moet de dikte van de hoedenplank zijn? is daar een gebruikelijke dikte voor? of is dat ook afhankelijk van de speakers etc die eraan hangt?
Dennis
Christiaan
22-04-2006, 17:38
Is idd wel een beetje afhankelijk hoe zwaar (en dan bedoel ik het gewicht) van de speakers wat erin komt.
MDF weegt ook wel wat, dus het is in ieder geval wel verstandig om er een frame onder te maken tegen het doorzakken.
Eigenlijk zou je even moeten meten hoe dik je huidige hoedenplank is, zodat je mdf plank op dezelfde hoogte komt te liggen als de originele....
vw dennis
22-04-2006, 17:43
Me originele zat er nog in, die was 5mm en net als wat je zegt, dat die goed moet aansluiten op de zijkanten laat maar zeggen, dat is ong. 2,5 cm verschil, De originele hoeden plank loop ook bol, Maar stel ik hou de hoedenplank op +- 2CM, Dan is dat verder geen probleem met 2x 9x6 caliber die hooguit 3 kilo wegen?
Christiaan
22-04-2006, 17:49
20 mm MDF? Zal wel 18mm worden. Dat is zeker dik genoeg. Maar zoals ik al zei, frame eronder maken. Anders zakt de plank door en valt 'ie tussen de steunen uit....
(spreek uit eigen ervaring :D )
vw dennis
22-04-2006, 17:50
Oke bedankt, gaan we maar eens lekker aan de gang :)
Jurgen Santana
22-04-2006, 17:51
Ik zou een MDF-plank tegen de onderkant van de originele hoedenplank aanmaken. Past zeker weten. en je hebt je ook geen last van rammelen. Daarna weer netjes bekleden, ziet het er weer origineel uit ook.
Ik zou 12MM MDF gebruiken.
vw dennis
22-04-2006, 17:54
Ja das wel zo makkelijk, maar heb nu weer een idee in tussen me oren... :D
Die originele hoedenplank zitten ook 3 gaten in van speakers, dus er gaat iig een nieuwertje op. Vind het juist wel leuk om ff weer ff bezig te zijn. :)
Tiefleger
22-04-2006, 18:03
Ik had een 18mm mdf hoedenplank in mijn oude golf 2.
Heeft het lang volgehouden, en ik had er vrij grote boxen in.
Je kunt er altijd nog als ie gaat doorhangen een hoekprofiel onder zetten, heb ik nooit nodig gehad.
Wordt volgens mij het meest gebruikt, 18mm.
Succes ermee.
Rene
vw dennis
22-04-2006, 18:05
Wat verstaan jullie onder het verstevigen van een hoedenplank, De manier waarop bedoel ik dan... Gewoon een soort Kruis onder de hoedenplank van een bepaald soort materiaal?
Ik zou een MDF-plank tegen de onderkant van de originele hoedenplank aanmaken. Past zeker weten.
ja had ik ook in m'n golf stond erg netjes al zeg ik het zelf. wel breed genoeg maken dat hij net als het origineel ook op de zijkant steunt, anders hangt je mdf aan dat kleine beetje hardboard van de originele plank
Ik had in mn GTI 18mm MDF en dan is precies hoog genoeg, wel verstevigen aan de onderzijde met 2 alu profieltjes bijv anders hangt ie over n half jaar door. Door het vocht wordt het mdf zacht, als je t niet ondersteund gaat t doorhangen (been there done that...)
Ja ik had het eerst ook met een hoekprofiel verstevigd, maar nou hebben jullie toch een beter idee wat mij mooier lijkt :) .
Want als je een klein frame op de plank maakt om hem te verstevigen en daarna bekleed komt het wel mooier uit denk ik. Goed idee, want van de zomer ga ik toch aan de slag met mijn ICE :D .
In m'n Golfje had ik ook 18mm gebruikt. Daarover een laag schuimrubber van 1cm, en het geheel strak trekken met een doek. Even een fott ter indicatie:
http://golf.sjig.nl/album/hoedenplank/photos/Hoedenplank_klaar2.jpg
http://golf.sjig.nl/album/hoedenplank/photos/Hoedenplank_klaar1.jpg
Zijn niet de meest laatste foto's, die zal ik ff zoeken..
Aan het achterste deel (tegen de bank) had ik een aluminium L profiel gemaakt tegen doorzakken. Nu deed ie dat al niet veel omdat de pianoschanier tussen de twee delen al voor veel sterkte zorgde :)
/gevonden:
http://vw.sjig.nl/images/Hoedenplenkske_golf.jpg
http://vw.sjig.nl/images/Hoedenplenkske_golf2.jpg
Ziet er netjes uit hoor Go0s Golf, alleen nou nog een subje ;).
Maar dat schuimrubber dempt dat niet of heb je dat bij je boxjes ovaal ingeknipt?
vw dennis
23-04-2006, 21:32
ik ben ook van plan om op die manier me hoedenplank te maken, met scharnieren er tussen, ziet er netjes uit :D
Bij de speakers had ik dat schuimrubber weggeknipt idd :). Had de speakers express onder het stof gedaan ivm eventuele inbraken en met als 2e reden dat er geen speaker kapjes bij zat. DAt de plank ligt te klepperen heb je zo ook geen last van, want het schuimrubber zit ook net een stukje aan de onderkant van de plank. Hij ligt dus ook op het schuim.
Jammergenoeg heb ik deze golf al een tijdje niet meer, maar als ik weer een golf zou kopen zou ik het weer zo maken. Met de Jatté ga ik het ook maken met MDF18, maar wel een anders systeem.
Succes met het maken van je plankie (vind het zelf een van de leukste dingen aan het auto-knutselen ;))
achter in mijn polo hang 30 mm mdf! (altijd baas boven baas he ;) )
ik heb 12 of 18 gehad en dat hing idd door naar een tijdje.
btw, in mijn polo zat origineel geen plank, maar een lap stof gespannen tussen wat haakjes, moest de zijsteuntjes dus ook zelf maken, daar zitten nu de ovaaltjes in. echt ideaal!
achter in mijn polo hang 30 mm mdf! (altijd baas boven baas he ;) )
ik heb 12 of 18 gehad en dat hing idd door naar een tijdje.
btw, in mijn polo zat origineel geen plank, maar een lap stof gespannen tussen wat haakjes, moest de zijsteuntjes dus ook zelf maken, daar zitten nu de ovaaltjes in. echt ideaal!
30 mm?? Hoedenplanken maak ik altijd van 18 mm en nooit problemen gehad met doohangen.
Heb al verschijdene gemaakt :D
golf mkII 16v
30-04-2006, 14:28
http://www.volksforum.com/albums/files/3/1/1/5/photo326.jpg
http://www.volksforum.com/albums/files/3/1/1/5/photo327.jpg
18mm multiplex en mdf combi
18mm met versteveging is voldoende voor alleen een hoedenplank met speakers
volksfahrer.nl
30-04-2006, 16:19
Multiplex is niet het meest ideale materiaal voor speakers.
MDF is acoustisch dood (vaag begrip :rolleyes: ) en daardoor veel
beter geschikt.
Hoor jij in je auto niks van hoor, verschil tussen MDF en Multiplex...
@Lexo, 30mm gaat ook doorhangen hoor, wacht maar eens n jaartje, als t n keer t seizoen rond is, hangt t ook door. Enige goede oplossing is alu profieltjes ertegen aan
Alle MDF kan doorhangen, net wat je ering hangt, zorg voor een goede basis en maak het geheel demontabel, zodat je het in delen kunt mon- en demonteren. Mijn ervaring is 22mm voor de subs soms 2x tegen de achterste wanden, voor de afwerking van de bodem 18mm mdf, de wanden ook 18mm en de fijnafwerking met 12mm of polyester.. voor vragen mail je me direct.. succes :D http://www.volksforum.com/albums/files/4/0/9/4/P49.JPG
Ja verstevigen kan ook goed helpen!
vBulletin v3.0.12, Copyright ©2000-2025, Jelsoft Enterprises Ltd.